Badatelské mikroskopy trinokulární - profesionální přístroje pro náročné

Badatelský mikroskop je vlastně trinokulární laboratorní mikroskop nejvyšší třídy, určený pro profesionální, badatelské pozorování na špičkových pracovištích.

Trinokulární laboratorní mikroskop je vybavený tzv. trinokulární hlavicí, tedy hlavicí, která je určena pro pozorování oběma očima v okulárech a, při zachování vysoké úrovně pohodlí, k připojení digitální kamery ke třetímu tubusu laboratorního mikroskopu, aniž by bylo nutné vyjmout jeden z okulárů a kameru nainstalovat místo něj. Trinokulární hlavice tak zachovává pohodlí při práci, a některé modely laboratorních mikroskopů umožňují i současné pozorování jak v okulárech, tak i obrazu z digitální kamery na obrazovce notebooku či PC.

 

Oblast použití trinokulárního badatelského mikroskopu

Trinokulární badatelské mikroskopy jsou vhodné pro špičkové laboratoře a další špičková vědecká pracoviště, a zejména tam, kde se s mikroskopem pracuje nepřetržitě buď po celou nebo téměř po celou pracovní dobu (v takovém případě by se nikdy neměl používat laboratorní mikroskop s monokulární hlavicí z důvodu možné únavy i nepříznivého vlivu dlouhodobého pozorování jedním okem na zrak pozorovatele). Dále jsou tyto badatelské mikroskopy vhodné pro vysoké školy biologického zaměření, a to zejména pro vyučující, ale i pro studenty. Výhodou trinokulárního badatelského mikroskopu je možnost pohodlného připojení digitální kamery ke třetímu tubusu, a zároveň zachování možnosti pozorování oběma očima.

 

Badatelský mikroskop s možností připojení digitální kamery

Pokud potřebujete Váš badatelský mikroskop nejen k pozorování v okulárech, ale také k dokumentačním účelům, bude třeba k Vámi zvolenému modelu buď připojit digitální kameru, nebo zvolit model, který má digitální kameru již zabudovanou přímo v hlavici mikroskopu. V takovém případě se níže na této stránce podívejte na doporučený digitální laboratorní mikroskop DLP 3013i-500.

Většina modelů v této kategorii nezahrnuje digitální kameru, abyste si mohli sami vybrat tu, která Vám nejlépe vyhovuje. Jedinou výjimkou je již zmíněný model DLP 3013i-500, který má digitální kameru s rozlišením 5 MPix. již zabudovanou přímo v hlavici.

 

Co by měl umět Váš badatelský mikroskop, aby splnil Vaše očekávání?

Minimální doporučená výbava badatelského trinokulárního mikroskopu.
 
badatelský mikroskop Arsenal

 

Doporučené trinokulární modely badatelských mikroskopů Arsenal

LP 3013i-T   LPE 8023i-T-N DLP 3013i-500 LED
Badatelský mikroskop Arsenal LP 3013i-T trinokulární   Badatelský mikroskop Arsenal LPE 8023i-T-N trinokulární Digitální mikroskop Arsenal DLP 3013i-500 LED
Trinokulární badatelský mikroskop s planachromatickou nekonečnou optikou nové generace poskytuje brilantní obraz zaostřený a jemně prokreslený jak ve středu zorného pole, tak i u jeho okrajů. Spolu s centrovacím kondenzorem a polní clonou dosáhnete maximálního efektu při nastavení jasu a kontrastu u pozorovaného preparátu. Speciální protiskluzové ovladače jsou tak příjemné na ovládání, že se od mikroskopu nebudete chtít odtrhnout.
Cena a e-shop ZDE.

Model LP 3012i-T-DV550 se semiplanachromatickými objektivy a digitální kamerou ZDE.
  Profesionální badatelský mikroskop s trinokulární náklopnou hlavicí slibuje nejen luxusní zážitek při pozorování díky nekonečné optice, 6 planachromatickým objektivům, a množství optických prvků, kterými obraz dokonale vyladíte, ale také maximální pohodlé při pozorování. Náklopná hlavice, ergonomicky umístěné ovladače, podpěra pod zápěstí, to vše Vám umožní pozorovat dlouho a bez zbytečně únavy.
Cena a e-shop ZDE.

Model LPE 8023i-T-N-DV550 s digitální kamerou ZDE.
Digitální mikroskop se zabudovanou kamerou v hlavici. Nekonečná optika nové generace s planachromatickými objektivy poskytuje brilantní obraz zaostřený a jemně prokreslený jak ve středu zorného pole, tak i u jeho okrajů. Spolu s centrovacím kondenzorem a polní clonou dosáhnete maximálního efektu při nastavení jasu a kontrastu u pozorovaného preparátu. Speciální protiskluzové ovladače jsou tak příjemné na ovládání, že se od mikroskopu nebudete chtít odtrhnout.
Cena a e-shop ZDE.
 • trinokulární hlavice v provedení Seidentopf, otočná po povolení šroubu
 • zvětšení 40 - 1000x
 • 5 planachromatických objektivů korigovaných na nekonečno
 • objektivy směřují k rameni
 • možnost upevnit dva preparáty najednou
 • centrovací kondenzor, polní clona
 • výkonné halogenové osvětlení
 • třetí tubus je určený k připojení digitální kamery nebo fotoaparátu
více info...


 

 • trinokulární náklopná hlavice v provedení Seidentopf
 • zvětšení 40 - 1000x
 • 6 planachromatických objektivů korigovaných na nekonečno
 • objektivy směřují k rameni
 • možnost upevnit dva preparáty najednou
 • centrovací kondenzor, polní clona, doplňková výklopná čočka
 • extra výkonné halogenové osvětlení s možností centrování vlákna žárovky pro dosažení maximálního světelného efektu
 • třetí tubus je určený k připojení digitální kamery nebo fotoaparátu
více info...
 • digitální hlavice se zabudovanou kamerou v provedení Seidentopf, otočná po povolení šroubu
 • zvětšení 40 - 1000x
 • 5 planachromatických objektivů korigovaných na nekonečno
 • objektivy směřují k rameni
 • centrovací kondenzor, polní clona
 • výkonné halogenové osvětlení
 • zabudovaná digitální kamera s rozlišením 5,0 MPix.
více info...
 

 

biologocký mikroskoplaboratorní mikroskoplaboratorní mikroskopdarkfield mikroskop

Stále z toho nejste moudří a nedokážete se rozhodnout, který badatelský mikroskop by byl pro Vás a Vaše pozorování nejlepší? Využijte naší Bleskové poptávky mikroskopů, která Vám pomůže formulovat Vaše požadavky na přístroj, na základě kterých Vám obratem zašleme nabídku nejvhodnějšího badatelského mikroskopu.

Digitální mikroskop Arsenal

Mikroskopy Arsenal