Laboratorní mikroskopy binokulární - pro výuku a do laboratoře

Binokulární laboratorní mikroskop je takový, který je vybaven vizuální hlavicí pro pozorování oběma očima. Pozorování takovým laboratorním mikroskopem je tedy na vyšší úrovni, a zároveň je pro pozorovatele pohodlnější než pozorování laboratorním mikroskopem, který umožňuje pozorování pouze jedním okem.

 
Kde využijete binokulární laboratorní mikroskop?

Binokulární laboratorní mikroskopy jsou vhodné pro všechny typy laboratoří, a zejména tam, kde se s mikroskopem pracuje nepřetržitě buď po celou nebo téměř po celou pracovní dobu (v takovém případě by se nikdy neměl používat mikroskop s monokulární hlavicí z důvodu možné únavy i nepříznivého vlivu dlouhodobého pozorování jedním okem na zrak pozorovatele). Dále jsou tyto laboratorní mikroskopy vhodné pro všechny typy škol, včetně vysokých, a to zejména pro studenty či žáky. Pro vyučující je vhodnější použití laboratorního mikroskopu s trinokulární hlavicí z důvodu možného pohodlného připojení digitální kamery ke třetímu tubusu, a zároveň zachování možnosti pozorování oběma očima.

 
Připojení digitální kamery k binokulárnímu laboratornímu mikroskopu

Digitální kameru lze připojit téměř ke každému typu mikroskopu, ale ne všechny možnosti jsou pro uživatele vyhovující. Připojení digitální kamery k binokulární verzi laboratorního mikroskopu doporučujeme spíše jako nouzové řešení, zejména z důvodu omezeného finančního rozpočtu. Digitální kameru je možné připojit na laboratorní mikroskop s binokulární hlavicí, a to tak, že kameru vložíte do okulárového tubusu místo jednoho z okulárů. Tím se ovšem fakticky stírá výhoda laboratorního mikroskopu s binokulární hlavicí oproti laboratornímu mikroskopu s trinokulární hlavicí, protože po vložení digitální kamery do jednoho z okulárových tubusů zbývá pro pozorování pouze jeden okulár. Takovým laboratorním mikroskopem lze poté pozorovat pouze jedním okem, čímž se výrazně snižuje pohodlí při pozorování, a zároveň se dramaticky zkracuje doba, kdy je možné pozorovat bez únavy očí. Toto řešení je tedy možné považovat za krajní, a lze jej doporučit pouze ve výjimečných případech.

 
Výhody připojení digitální kamery ke trinokulárnímu laboratornímu mikroskopu

Pokud potřebujete Váš laboratorní mikroskop nejen k pozorování v okulárech, ale také k dokumentačním účelům, bude třeba k Vámi zvolenému modelu buď připojit digitální kameru, nebo zvolit některý model s digitální kamerou již zabudovanou přímo v hlavici laboratorního mikroskopu. Výhodou trinokulárního laboratorního mikroskopu je zejména pohodlí při práci, kdy je digitální kamera připojena ke třetímu tubusu a přitom stále můžete pozorovat oběma očima, protože máte k dispozici oba okulárové tubusy. 

Trinokulární modely laboratorních mikrosopů naleznete v kategorii Laboratorní mikroskopy trinokulární - pozorování a focení nebo Badatelské mikroskopy trinokulární - profi použití pro náročné

 

Co by měl umět Váš laboratorní mikroskop, aby splnil Vaše očekávání?

Minimální doporučená výbava laboratorního binokulárního mikroskopu.
 
laboratorní mikroskop Arsenal

 

Doporučené binokulární modely laboratorních mikroskopů Arsenal

LS 1000A LC 1601 LED
Laboratorní mikroskop Arsenal LS 1000A binokulární  Laboratorní mikroskop Arsenal LC 1601 LED binokulární 
Binokulární laboratorní mikroskop s halogenovým osvětlením. Úsporná varianta se zvětšením 40 - 640x. Za výhodu mikroskopu lze považovat kondenzor bez vyčnívajících šroubů, nelze jej tedy neoprávněně vyjmout či odcizit. Model s klasickým halogenovým osvětlením. Cena a e-shop ZDE. Binokulární laboratorní mikroskop s LED osvětlením. Plně vybavený se zvětšením 40 - 1600x. Objektivy směřující k rameni poskytují větší pohodlí a více prostoru pro manipulaci s preparátem. Výhodou je intenzivní bílé LED osvětlení a volně otočná hlavice. Mikroskop se pohodlně přenáší díky vhodně umístněnému úchytu. Cena a e-shop Z DE.
 • binokulární hlavice, otočná po povolení šroubu
 • zvětšení 40 - 640x
 • 4 achromatické objektivy
 • objektivy směřují od ramene
 • Abbéův kondenzor
 • halogenové osvětlení
více info...
 • volně otočná binokulární hlavice v provedení Seidentopf
 • zvětšení 40 - 1600x
 • 4 achromatické objektivy
 • objektivy směřují k rameni
 • centrovací kondenzor
 • LED osvětlení
více info...


 

 

biologocký mikroskoplaboratorní mikroskopbadatelské mikroskopdarkfield mikroskop

Stále z toho nejste moudří a nedokážete se rozhodnout, který laboratorní mikroskop by byl pro Vás a Vaše pozorování nejlepší? Využijte naší Bleskové poptávky mikroskopů, která Vám pomůže formulovat Vaše požadavky na přístroj, na základě kterých Vám obratem zašleme nabídku nejvhodnějšího laboratorního mikroskopu.

 

digitální mikroskop Arsenal

 

 

 

Mikroskopy Arsenal